Posadzki przemysłowe

Posadzka przemysłowa jest powszechnie wykonywanym rodzajem posadzek w obiektach przemysłowych, magazynach, sklepach, obiektach handlowych, halach oraz na parkingach, podjazdach i w garażach.

Na podstawie wskazaniach o planowanych obciążeniach oraz warunkach eksploatacji posadzki określamy optymalną posadzkę oraz właściwą dla danego obiektu technologię wykończenia powierzchni.

Zdobywane przez lata doświadczenie pozwoliło nam na wyspecjalizowaniu się w kompleksowym wykonaniu betonowych posadzek przemysłowych. Posadzki i wylewki betonowe tworzymy wykorzystując najnowsze technologie oraz materiały najwyższej jakości. Nasze prace wykonujemy zarówno w obiektach przemysłowych jak i obiektach użyteczności publicznej.

posadzki przemysłowe
posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe informacje

Posadzka przemysłowa stosowana w halach produkcyjnych, magazynach i innych obiektach narażona jest na wiele różnych obciążeń, z których do najważniejszych należą:

  • składowaniem na posadzce przemysłowej materiałów, produktów, czyli obciążenia pośrednie i bezpośrednie
  • ustawienie na posadzce przemysłowej pracujących maszyn (niektóre maszyny ze względu na częstotliwość wysyłania drgań posiadają odrębne, zawsze oddzielone dylatacją fundamenty
  • jazda wózkami widłowymi i innymi środkami transportu poruszających się w obrębie hali, często przewożąc materiały i produkty

Posadzka przemysłowa musi cechować się dużą odpornością na ścieranie mechaniczne, może być wykonana w wersji gładkiej lub antypoślizgowej. Na posadzki działają różne czynniki związane z technologią produkcji: temperatura, kwasy, zasady, oleje itp. powodujące albo dodatkowe naprężenia (np. temperatura) albo stanowiące czynnik przyśpieszający zniszczenie posadzki.

posadzki przemysłowe
posadzki przemysłowe

Typowe wykonanie posadzki przemysłowej

  •  przygotowanie podłoża
  • wylewanie betonu
  • zacieranie zacieraczkami maszynowymi (na gładko, pod szczotkę, pod żywicę)
  • dylatacje posadzki
  • wypełnianie dylatacji

W naszej ofercie posiadamy też posadzki żywiczne pozwalające na wykonanie posadzki bezspoinowej, bardzo trwałej i bardzo odpornej.