Mikrocement

Mikrocement to cienkowarstwowa zaprawa, służąca do wykończenia podłogi lub ścianę z efektem dekoracyjnym. Konserwacja posadzki wykonanej z mikrocementu ogranicza się do czyszczenia powierzchni przy użyciu wilgotnej ściereczki oraz wosku. Proces czyszczenia posadzki mikrocemntu jest prosty i zajmuje bardzo mało czasu.

 

mikrocement
mikrocement

Mikrocement cechy

  • mikrocement jest posadzką niepylącą
  • mikrocement jest dedykowany do pomieszczeń zamkniętych
  • efekt dekoracyjny surowego industrialnego wnętrza
mikrocement
mikrocement

Do jakich obiektów nadaje się mikrocement ?

Mikrocement znajduje zastosowanie jako posadzka na podłogi lub ściany w miejscach takich jak: dom, biuro, sklep, klub, restauracja czy łazienka. Mikrocement nadaje się do wszelkich obiektów mało i średniopowierzchniowych, gdzie nie chcemy zbytnio podnosić poziomu zero posadzki, albo nakładać na ścianę grubej warstwy tynku. Mikrocement znajude zastosowanie wszędzie tak, gdzie liczy się efekt dekoracyjny, ale oczekujemy „surowego”, czasem industrialnego wnętrza i chcemy, żeby nie był to „zwykły” beton.

mikrocement
mikrocement

Mikrocement wydaje się być jednym z najlepszych rozwiązań renowacyjnych stosowanych w nowoczesnym budownictwie. Warstwa powstająca przy użyciu mikrocementu jest bardzo cienka, a dzięki swoim właściwością pozwala zmienić podłoże w dzieło sztuki. Mikrocement nadaje się do użycia na powierzchniach pionowych jak i poziomych. Cechą charakterystyczną posadzki wykonanej z mikrocementu jest łatwość utrzymania nieskazitelnej czystości na obszarach pokrytych mikrocementem. Dodatkowym plusem mikrocementu jest możliwość łączenia z większością materiałów wykorzystywanych w budownictwie, nie tylko mieszkaniowym i handlowym, ale także przemysłowym.

mikrocement
mikrocement