Elewacja domu jednorodzinnego

Wykończona tynkiem elewacja domu to najczęściej spotykany sposób wykonania elewacji dla domów jednorodzinnych. Tynki zawdzięczają swą bardzo dużą popularność atrakcyjnej cenie i bogatej kolorystyce. Tynk elewacji chroni ściany zewnętrzne budynku przed działaniem czynników atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednio dobrane tynki pełnią również funkcję dekoracyjną domu jednorodzinnego. Kolorystykę tynku dobrze jest przemyśleć i wybierać rozsądnie.

Elewacja domu jednorodzinnego
Elewacja domu jednorodzinnego

Elewacja domu jednorodzinnego kolory

W 2018 roku rekomendowanym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych jest zastosowanie delikatnej kolorystyki opartej na pastelach lub kompozycji monochromatycznej. Zauważalny jest trend stosowania elewacji domu jednorodzinnego z wykorzystaniem barw o zróżnicowanej jasności. Wybierając kolor elewacji warto wziąć pod uwagę otoczenie domu jednorodzinnego. Wszechobecnej modzie na minimalizm towarzyszą zmiany na elewacji domu jednorodzinnego. W panującej modzie na minimalizm elewacji nawet niewielki akcent kolorystyczny odgrywa dużą rolę, stając się elementem dekoracyjnym. Warto podkreślić, że w modnej aktualnie estetyce dominują zimne barwy. Ciepłe połączenia zdarzają się rzadziej i na ogół dotyczą przełamania szarości elementami w odcieniach żółci, różu, zieleni i pomarańczy.

Elewacja domu jednorodzinnego
Elewacja domu jednorodzinnego

Zastosowanie tynków o odmiennych barwach to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Popularnością cieszą się obecnie elewacje, w których dominuje surowa biel wzbogacona szarością, czernią lub grafitem. Modne są pasy oplatające dom dookoła lub akcentowanie fragmentów fasady. Z powodzeniem stosuje się barwne, geometryczne kształty rozsiane w różnych punktach elewacji oraz poziome i pionowe znaki podziału, wyznaczające granicę poszczególnych pomieszczeń lub kondygnacji.

Elewacja domu jednorodzinnego
Elewacja domu jednorodzinnego

Dodatkowe informacje o remoncie elewacji znajdą Państwa na stronie www.remonty-mieszkan.eu .

Prace remontowe, remonty mieszkań, wykończenia mieszkań, remonty elewacji, wykonanie ocieplenia budynku oraz wszelkie prace ogólno budowlane prowadzimy na terenie województwa mazowieckiego jak i w następujących miejscowościach:

Ciechanów
Chotomów
Glinojeck
Legionowo
Łomianki
Maków Mazowiecki
Marki
Modlin
Nasielsk
Nowe Miasto
Nowy Dwór Mazowiecki
Płock
Płońsk
Pułtusk
Przasnysz
Radzymin
Raciąż
Sierpc
Studzianki Nowe
Świercze
Warszawa
Włocławek
Wyszków
Ząbki