Elewacja ocieplenie tynkowanie

Specjalizujemy się w wykonywaniu robót dociepleniowych w systemach opartych na styropianie i wełnie mineralnej. Zajmujemy się też wykonywaniem tynków cienkowarstwowych na elementach dociepleniowych. Wszelkie prace wykończeniowe nam zlecone, ocieplenia i elewacje zostają solidnie wykonane.

Oferta naszej firmy skierowana jest do osób prywatnych jak i firm.

 

elewacja ocieplanie
elewacja ocieplanie

Ilość styropianu potrzebna do ocieplenia domu należy liczyć przez pomnożenie powierzchni ścian razy grubość styropianu. Powierzchnię liczymy razem z otworami okiennymi i drzwiami, ewentualnie odejmujemy duże okna zajmujące sporą powierzchnię. Np. jeśli mamy 250 m2 powierzchni do ocieplenia styropianem o grubości 12cm to mamy działanie : 250m2*0,12m = 30 m3. Czyli potrzebujemy 30 metrów sześciennych styropianu do ocieplenia naszego domu. Grubość styropianu elewacyjnego na ścianę musi wynosić minimum 12cm a zaleca się 20cm. Najczęściej do ocieplania stosuję się styropian o grubość 15cm.

elewacja ocieplanie
elewacja ocieplanie

Styropian grafitowy jest najlepszym materiałem do ocieplania domów w stosunku cena do jakości. Inwestycja w styropian grafitowy zwróci się nam w ciągu kilku lat z uwagi na oszczędności jakie uzyskamy na ogrzewaniu.

Frezowanie jest to wycinanie wpustu i pióra na krawędziach. Frezowanie styropianu pomaga równo układać płyty przez fachowców i wymusza dobrą jakości pracy. Dodatkową ważną cechą styropiany frezowanego jest uszczelnianie powierzchni styropianu i zapobieganie utracie ciepła miedzy łączeniami płyt.