Mixokret

Agregat mixokret służy do do szybkiego i taniego wykonywania wylewek i posadzek. Do zasobnika w odpowiednich proporcjach wsypywany jest piasek, cement, dodatki oraz dolewana woda. Następnie wszystko jest dokładnie mieszane przez urządzenie mixokret i za pomocą ciśnienia, wężami podawane w miejsce, w którym ma być wykonana wylewka mixokretem.

wylewki mixokretem
wylewki mixokretem

Maszyna typu „MIXOKRET” służy do podawania suchego betonu (posadzki) oraz innych zapraw murarskich nawet do 80 m w górę lub na odległość do 150 m w poziomie. Urządzenie mixokret wyposażone jest we własny zbiornik mieszający zaprawę jak i węże, którymi materiał rozprowadzany jest w dowolne miejsce bloku czy domku. Mixokret wyposażony jest przeważnie w silnik diesla oraz sprężarkę śrubową, co pozwala na wykorzystanie mixokreta w warunkach o małym zabezpieczeniu w prąd. Duża wydajność mixokreta (ok. 5m3/h) pozwala na szybkie zakończenie planowanej inwestycji.

wylewki mixokretem
wylewki mixokretem

W ramach wykonania wylewki mixokretem czy posadzki oferujemy następujące usługi:

  • ułożenie hydroizolacji (folia)
  • ułożenie termoizolacji (styropian)
  • ułożenie dylatacji pionowej (taśma dylatacyjna)
  • zbrojenie siatką metalową lub włóknami polipropylenowymi (zbrojenie rozproszone)
  • wylanie posadzki urządzeniem mixokret
  • wylanie betonu metodą półsuchą ( z domieszką plastyfikatora)
  • zacieranie mechaniczne
wylewki mixokretem posadzka
wylewki mixokretem posadzka

Do wykonania posadzek wykorzystujemy agregat typu mixokret , powierzchnie wylewki zacieramy mechaniczną zacieraczką, co daje równą i gładką powierzchnię wylanej posadzki, do ułożenia bezpośrednio paneli, parkietu, wykładzin oraz oszczędności kleju przy układaniu terakoty.